داغ ترین ها
  • ایران
  • 1401/2/27
  • آخرین به‌روزرسانی 21:15
کودکان
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

خودت را باور داشته باش

به خودت استراحت بده: این را بدانید که اگر آنقدر خسته اید که نمیتوانید آشپزی کنید و غذایی بپزید، شما را به یک والدین بد تبدیل نمیکند.

به حس ششم مادرانه خود اعتماد کنید: هیچ کس بهتر از شما فرزندتان را نمی شناسد. بر سر موضوع سلامتی و بهتر شدن کودکتان از غرایز خود پیروی کنید. اگر احساس می کنید چیزی اشتباه است و کودکتان مشکلی دارد، به احتمال قوی حق با شماست.

محکم نه بگویید: سعی نکنید وطایف اضافی و زیادی در محل کار و یا مدرسه فرزندتان برعهده بگیرید و خودتان را خسته کنید. به یاد داشته باشید که هیچ وقت از اینکه وقت بیشتری را با فرزندتان سپری می کنید پشیمان نخواهید شد.

هرگز بی احترامی کودکتان را نپذیرید: هیچ وقت اجازه ندهید تا کودکتان بی ادب باشد و به شما یا دیگران بی حرمتی کند. اگر مرتکب کار بی ادبی شد قاطعانه با او برخورد کنید و به او یادآوری کنید هرگز چنین رفتارهایی را نمی پذیرید.

شیوه های تربیتی خود را به حامیان کودکتان منتقل کنید: دیگر مراقبان فرزندتان (همانند مادر بزرگ، پدربزرگ، مربی، پدر و ...) را بسیج کنید تا هر آنچه که از فرزندتان میخواهید و انتظار دارید در او پرورش دهند. این شیوه تربیتی هر چیزی می تواند باشد از یک کلمه ممنون و متشکر گرفته تا آموزش مهربانی به دیگران.

برای ادامه این مقاله، با ما همراه باشید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

برگرفته از مقاله تخصصی سایت parents

=====================================

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه