داغ ترین ها
  • ایران
  • 1401/2/27
  • آخرین به‌روزرسانی 22:16
کودکان
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

بهترین راه برای تقدیر و تشکر را یاد بگیرید

انتخاب روش سپاسگذاری مناسب: به تنهایی از کلمات ساده ای مثل "تو عالی هستی" استفاده نکنید. سعی کنید در مقابل اعمال خوب و مثبت فرزندانتان آنچه که واقعا لایق و سزاوار آن هستند واکنش نشان دهید تا به طور متقابل بازخورد مثبت را هم از جانب آنها دریافت کنید. به طور مثال "عزیزم میدونم که صبر کردی تا من تلفن رو قطع کنم و بهت غذا بدم و میدونم که این کار مشکل و سختیه واسه تو؛ از صبری که داشتی و منتظرم موندی متشکرم."

به خاطر کارهای خوب تشویق کنید: زمانی که از فرزندتان میخواهید کار خوبی انجام دهند، اجازه دهید آنها در این باره احساس شما را نیز درک کنند و بفهمند. این بهترین راه برای تقویت و افزایش رفتارهای خوب کودک است بنابراین او همچنان دوست خواهد داشت تا کارهای مثبت و خوب بیشتری انجام دهد.

پشت سر کودکتان صحبت کنید: در حقیقت آنچه که ما درباره خودمان می شنویم بسیار تاثیرگذارتر از آن است که مستقیم به خودمان گفته شود. اجازه دهید زمانی که شما راجع به رفتار و یا حسن فرزندتان با کسی دیگری صحبت می کنید بشنود.

برای ادامه این مقاله، با ما همراه باشید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

برگرفته از مقاله تخصصی سایت parents

=====================================

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه