داغ ترین ها
  • ایران
  • 1401/2/27
  • آخرین به‌روزرسانی 21:37
کودکان
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

یک الگوی خوب باشید

الگویی باشید که کودکانتان مستحق آن هستند: کودکان از رفتار والدین می آموزند و تقلید می کنند. الگوی رفتاری مناسب بودن، محترم بودن و مودبانه رفتار کردن تاثیر خیلی بیشتر و بهتری دارد تا اینکه فقط زبانی به او بگویید چه کند و چه نکند.

وقتی مرتکب اشتباهی میشوید به آن اعتراف کنید: این بهترین راه برای این است که به کودکانتان نشان دهید کی و چطور معذرت خواهی کند.

مراقب محیط زیست باشید: به کودکانتان آموزش دهید که چقدر مراقبت از محیط زیست آسان است. کمتر زباله تولید کنید، زباله ها را تفکیک و بازیافت کنید. هر بعد از ظهر برای جمع آوری زباله های اطراف محل زندگیتان وقت بگذارید.

همیشه صادق باشید: این دقیقا همان چیزی است که شما از کودکتان انتظار دارید، درسته؟

همسرتان را در مقابل فرزندتان بغل کنید و ببوسید: به همسرتان محبت کنید و اورا با الفاظ زیبا مخاطب قرار دهید. ازدواج شما تنها مثال واضح و روشنی است که کودکانتان می توانند بفهمند یک رابطه صمیمی چگونه است و چه عواطفی را در خود جای می دهد. پس این به عهده شما است تا یک استاندارد عالی از یک ازدواج و رابطه موفق در ذهن او خلق کنید.

به اختلافات تربیتی بین خود و همسرتان احترام بگذارید: به تفاوت های رفتاری همسرتان در حین تربیت فرزندانتان احترام بگذارید و از او حمایت کنید؛ مگر اینکه دیگر از حد خارج شده باشد و به دور از استانداردهای تربیتی باشد. عیب جویی و مشاجره کردن با همسرتان بر سر موضوع تربیت فرزندان برای زندگی و نیز احساس امنیت و آسودگی خاطر فرزندانتان بسیار خطرناکتر است تا اینکه تفاوت تربیتی یک دیگر را بپذیرید.

به هر حال بهتر است از یک روش تربیتی یکسان استفاده کنید تا کودکتان کمتر آسیب ببیند.

برای ادامه این مقاله، با ما همراه باشید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

برگرفته از مقاله تخصصی سایت parents

=====================================

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه