داغ ترین ها
  • ایران
  • 1400/11/9
  • آخرین به‌روزرسانی 10:01
تربیت کودک
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

بهترین زمان ها را بسازید

با کودکانتان بازی کنید: اجازه دهید آنها بازی دلخواهشان را انتخاب کنند و زیادی در قید و بند قوانین نباشید. فقط آنها را همراهی کنید و از همراهی آنها لذت ببرید. این دقیقا همان چیزی است که به آن "بازی کردن" می گویند.

با همدیگر کتاب بخوانید: از زمان تولد نوزندانتان، کتاب خواندن با او را آغاز کنید. کودکان و خردسالان دوست دارند به صدای والدینشان گوش دهند. با این کار کودکانتان را نوازش می کنید و قطعا این یک تجربه ارتباطی عمیقی بین او و کتاب خواندن ایجاد خواهد کرد که دلبندتان را به یک عمر مطالعه سوق می دهد.

زمان های خاص در طول روز: به فرزندانتان اجازه دهید فعالیتی را به مدت 10 تا 15 دقیقه زمانی، که بی وقفه کنار هم هستید انتخاب کند. راهی بهتر از این برای نشان دادن عشقتان نسبت به او وجود ندارد.

تشویقشان کنید تا زمان هایی را همراه پدرانشان بگذرانند: بزرگترین منبع بلااستفاده و قابل دسترسی برای بهبود زندگی فرزندمان زمان هایی است که همراه پدرانشان صرف می کنند. فرزندانی که با حضور پدر در خانواده رشد می یابند در مدرسه عملکرد بهتری دارند، زمانی که به مشکل برمی خورند با موفقیت آن را حل می کنند و عموما" با هر آنچه که در زندگی با آن رو به رو می شوند بهتر مقابله می کنند.

خاطرات دلگرم کننده بسازید: کودکان معمولا از آنچه که شما برای او از خاطرات گذشته تعریف می کنید چیزی به یاد نمی آورند ولی آنها اداب و رسوم خانوادگی مثل زمان خواب و بازی شبانه را که باهم انجام داده اید را به یاد خواهند آورد.

برای ادامه این مقاله، با ما همراه باشید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

برگرفته از مقاله تخصصی سایت parents

=====================================

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه