داغ ترین ها
  • ایران
  • 1401/2/27
  • آخرین به‌روزرسانی 22:14
تربیت کودک
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

محدودیت های هوشمند تنظیم کنید

کنترل امور را به دست بگیرید: کودکان هوس محدودیت هایی را دارند که به آنها کمک میکند تا دنیای غالبا گیج کننده اطرافشان را درک و مدیریت کنند. عشق و محبت خودتان را به وسیله تعیین مرزها نشان دهید تا کودکان شما بتوانند در آن محدوده عواطف و احساساتشان را به راحتی کشف کنند.

به فرزندتان بال و پر بدهید: رسالت کودک نوپای شما در زندگی، کسب و به دست آوردن استقلال است. پس زمانی که او توانست اسباب بازی های خود را بردارد، بشقاب خود را از روی میز غذاخوری جمع کند، به تنهایی لباس بپوشد، به او اجازه ی انجام تمامی این کارها را بدهید. دادن مسئولیت به کودکان برای ارتقاع اعتماد به نفس آنها بسیار کارآمد می باشد. ( همچنین برای سلامت روانی شما!)

سعی نکنید همه چیز را رو به راه کنید: به کودکان شانس یافتن راه حل برای مشکلاتشان را بدهید. زمانی که شما با محبت و آرامش با مشکلات هرچند کوچک فرزندتان برخورد می کنید، بدون اینکه بلافاصله، عجله کنید تا او را نجات دهید؛ اعتماد به نفس و مقاومت را به او یاد داده اید.

به یاد داشته باشید که انضباط تنبیه نیست: اعمال و اجرای محدودیت ها لزومی بر آموزش کودکان می باشد. این کار به کودکان یاد می دهد که در دنیای اطراف خود چگونه رفتار کنند. همچنین به آنها برای تبدیل شدن به انسانی صالح، دلسوز و حاکم بر اعمال خویش کمک می کند.

بر روی مسائل مهم متمرکز شوید: کودکان نمی توانند بسیاری از قوانین را به طور کامل درک کنند. استدلال های خود را راجع به مسائل کوچک مثل انتخاب نوع پوشش و لغات عامیانه ای که گاه به گاه استفاده می کنند، فراموش کنید. افکار و انرژی خود را برای مقابله بر روی موضوعات مهم و واقعی تر متمرکز کنید به مانند صحبت کردن زشت و بی ادبانه، دروغ گفتن و خشونت.

برای ادامه این مقاله،  با ما همراه باشید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

برگرفته از مقاله تخصصی سایت parents

=====================================

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه